city:one 20.6.2017 09:15 Mobilita Veřejná doprava

Vídeňská karta nyní také na 24 hodin za 13,90 euro

Návštěvníci Vídně si od 1. září mohou zakoupit Vídeňskou kartu (Wien-Karte) také ve variantě na 24 hodin. Krátká verze  návštěvnické karty za 13,90 euro přitom nabízí stejné výhody jako "velké" varianty na 48 hodin (21,90 euro) a 72 hodin (24,90 euro): kromě bezplatného cestování MHD karta přináší slevy ve více než 200 turistických atrakcích, vídeňských muzeích, koncertech, divadelních představeních, obchodech, restauracích, vinných šencích a mnoha dalších místech.

Novou 24-hodinovou variantou Vídeň odpovídá na aktuální turistický trend krátkých městských výletů. Městská agentura WienTourismus navíc v současnosti připravuje digitální verzi Vídeňské karty pro mobilní zařízení s Androidem a iOS.

Vídeňskou kartu lze – vedle informačních center na Albertinaplatz, hlavním nádraží a letišti – získat také ve většině vídeňských hotelů, předkupních místech vídeňského dopravního podniku, letecké společnosti Austrian Airlines nebo více než 500 rakouských a zahraničních cestovních agentur. Online lze kartu pořídit na www.wienkarte.at.

První Vídeňskou kartu vydala rakouská metropole již v roce 1995. V nezávislém srovnání evropských návštěvnických karet německého automotoklubu ADAC z roku 2012 obsadila Vídeňská karta první místo. V loňském roce vystavila Vídeň přes 350 000 návštěvnických karet.

Máte chytrý produkt nebo službu?

Máte produkt nebo službu, který pomůže budovat nebo spravovat chytrá města?

Vložit produkt do City:One