Cyklodoprava

City:One

Dánové testují RFID tagy

Leanna Garfield, městský úřad Aarhus

18.2.2017 11:06

Preference cyklistů na křižovatkách začíná být evropským tématem. Technologicky se dá řešit mnoha způsoby, jedním z nich jsou i RFID tagy připevněné na jízdních kolech.

City:One

Göteborg plánuje pro cyklisty

Lilia Halsen Bidar a Noel Alldritt, odbor dopravy města Göteborg, a Andreas Larsson, Sweco Transport System AB

18.2.2017 11:05

U nás se o udržitelné dopravě ve městech stále jen hovoří. Pokud to myslíte opravdu vážně, zkuste se inspirovat strategií švédského Göteborgu.

City:One

Primátorovi hrozí stíhání za zakrytí semaforů

Zbyněk Sperat, Centrum dopravního výzkumu, v.v.i.

18.2.2017 09:54

Primátor Hradce Králové učinil první krok k boření zavedených mýtů, zapojil se do nelegální protestní občanské aktivity, kterou nyní vyšetřuje policie. Bojovat proti jakékoliv překážce, jakémukoliv „nejde“ je frajeřina.

City:One

Umělá inteligence pro cyklodopravu

Michal Jakob, ČVUT FEL

18.2.2017 09:53

Chytré řešení vždy spojuje užitečný nástroj pro občany i pro město. Fakulta elektrotechniky ČVUT v Praze přichází s inteligentní navigací a analýzou dat jako nástroji podpory městské cyklodopravy.

City:One

Pravý smysl veřejných půjčoven kol

ASOCIACE CYKLOMĚST

18.2.2017 09:17

„Nejvýznamnější racionální důvod proč podporovat cyklistickou dopravu ve městě, je, že jde o nejlevnější a nejefektivnější způsob dopravy. Cyklistika je pouze malý element velké strategie, bez které nepřinese její samostatné plánování požadovaný účinek“. Tak stručně vyhodnotil důvody…

City:One

Vzdělávací program Cyklistická akademie

Jaroslav Martínek, CDV a národní cyklokoordinátor

18.2.2017 09:05

City:One

Audit aktivní dopravy

18.2.2017 09:02

Audit byl pro Skanderborg proveden pro účely posouzení přístupů a opatření pro cyklistickou dopravu a pěší. Skupina zpracovatelů sestávala ze 6 lidí, 5 z nich z veřejné správy (odborů životního prostředí a plánování, školství, územní plánování, zdravotnictví a dopravy) a obchodníka s jízdními koly.

City:One

Bostonští lékaři předepisují jízdu na kole

David Bárta

25.2.2017 19:13

Pokud investice jedné koruny do prevence přináší úsporu nákladů na léčbu v desítkách korun, jak zdravé je jezdit na kole?

City:One

Gamifikace – Nebuď vůl (Nebuď los)

David Bárta

25.2.2017 19:13

Gamifikace je nástrojem, jak změnit naše návyky formou hry. Poskytuje metody, jak nás nenásilně povzbudit, abychom přemýšleli, jak a proč své různé denní činnosti provádíme stereotypně a mnohdy velmi neefektivně. V oblasti dopravy se například jedná o snahu vylákat lidi z …

City:One

Jak na cyklistiku?

David Bárta

25.2.2017 19:13

Existují zásady a příklady dobré praxe, které mohou nezaujatým pomoci v rozvoji jejich města směrem k udržitelné mobilitě.

Máte chytrý produkt nebo službu?

Máte produkt nebo službu, který pomůže budovat nebo spravovat chytrá města?

Vložit produkt do City:One