Startupová konference ViennaUP´21 se zaměří i na smart city

Od 27. dubna do 12. května bude Vídeň hostit největší startupovou konferenci ve střední Evropě. Vzhledem k pandemické situaci se ale ze srdce rakouské metropole přesune do digitálního prostředí. Vedle startupů, investorů, korporátů a nových talentů startupové scény se konference mohou zúčastnit i všichni, které zajímá téma chytrých měst.

city:one 29.3.2021 20:43 Ing. Markéta Spěváčková Vídeň

Digitalizace, kreativní průmysl, life science i smart city. To jsou jen některé body dvoutýdenní konference Vienna UP´21, která se koná na přelomu dubna a května ve Vídni. Nabitý program zahájí 4 Game Changers Festival „4 Pioneers“. Ten se zaměří především na témata jako blockchain a fintech. Vedle sekce věnované „4 Pioneers“ zazní i speciální bloky nazvané „4 Future“ a „4 Game Changers“. Ty se naopak zaměří na life science, digitalizaci v oblasti zdravotnictví, e-government a mezinárodní smart city revoluci.

Smart City Summit 4. května 2021

Speciální blok tématizující pouze smart city bude na online návštěvníky čekat pak 4. května 2021 od 9 hod. v rámci Smart City Summitu. Summit organizovaný Hospodářskou agenturou města Vídně se zaměří na zelené a digitální budovy, cirkulární města, chytré mikroregiony, adaptabilitu měst a také na využití dat pro městskou infrastrukturu. V rámci prvního bloku věnovanému zeleni se posluchači budou moct těšit na příspěvky týkající se vertikálních zahrad, modulárních budov, informačních modelů, digitálních nástrojů pro budovy a tématu městské zeleně všeobecně. Druhý blok zaměřený na cirkulární města přinese vhled do různých forem recyklace a znovupoužití materiálů a jejich nákladů. Problematika mikromobility, zásobování a chytré energie bude odborníky řešena v bloku věnovaném chytrým mikroregionům. Velice aktuálním tématem je i blok věnovaný adaptabilitě měst, který odprezentuje různá poučení, která pro města z koronavirové pandemie vyplynula. Navíc představí i nutné nástroje zajišťující adaptabilitu měst a zdůrazní důležitost infrastruktury. Dopravy se dotkne i poslední blok summitu, který se zaměří na data a nástroje digitalizace.

Smart City Summitu 4. května 2021 se můžete zúčastnit zdarma.  Více informací o summitu naleznete na https://viennaup.com/programme/#/smart-city-summit-1205.

Další informace

Celý program startupové konference Vienna UP´21 naleznete na https://viennaup.com/programme/#/

Časopis city:one

Objednejte si doručování našeho časopisu přímo do Vašich rukou

Objednat

Máte chytrý
projekt?

Realizovali jste nebo se podíleli na projektu pro chytrá města? Podělte se s ostatními.

Vložit projekt

Jste odborník na chytrá města?

Umíte pomoct s budováním chytrých měst? Dejte o sobě vědět!

Vytvořit profil

Máte řešení
pro chytrá města?

Ukažte své produkty a služby pro chytrá města.

Vložit řešení