Vídeň přispěje na nákup nákladních kol až 1000 euro

city:one 28.2.2017 17:52 Cyklodoprava Citylogistika bikesharing Vídeň

Podíl cyklistické dopravy na území Vídně již dnes překračuje 7 % a kola jsou běžným dopravním prostředkem pro denní dojíždění. Vídeňská radnice se nyní rozhodla přímo podpořit i rozvoj nákladní cyklistické dopravy. Od března 2017 dá rakouská metropole na nákup transportních kol polovinu potřebné částky až do výše 800 eur. Kola s elektrickým pohonem dosáhnou až na 1000 eur. Dotaci získají nejen budoucí majitelé kol pro transport nákladu, ale také například pro přepravu dětí. Na podporu radnice zatím vyčlenila 200 000 euro. Vídeňané si navíc transportní kola budou moci zapůjčit.

Praktické využití pro rodiny i firmy

„Velký týdenní nákup, zabalené věci na koupání nebo vyzvednutí děti ze školky“, uvádí vídeňská agentura pro mobilitu příklady pro praktické využítí. Díky nákladním kolům se auta mohou stát zbytečná pro mnoho rodin i firem.

Finanční podporou transportních kol Vídeň usiluje o snížení emisí i dopravní udržitelnost. „Nákladní kola jsou součástí moderní městské logistiky“, doplňuje vídeňská radní Maria Vassilakou. Náklady na jejich pořízení i provoz jsou navíc nižší než u vozidel a v městském prostředí mohou být kola rychlejší a spolehlivější. Podle studie německého „Zentrum für Raum- und Luftfahrt“ mohou nákladní kola ve městech nahradit až 23 % denní dopravy nákladních vozů.

Mezinárodní konference o cyklistické dopravě

Tématu nákladní cyklistické dopravy se bude věnovat i mezinárodní konference „EUROPEAN CYCLE LOGISTICS CONFERENCE 2017“, která se ve Vídni koná 20. a 21. března 2017. http://www.eclf.bike/vienna17/

Časopis city:one

Objednejte si doručování našeho časopisu přímo do Vašich rukou

Objednat

Máte chytrý
projekt?

Realizovali jste nebo se podíleli na projektu pro chytrá města? Podělte se s ostatními.

Vložit projekt

Jste odborník na chytrá města?

Umíte pomoct s budováním chytrých měst? Dejte o sobě vědět!

Vytvořit profil

Máte řešení
pro chytrá města?

Ukažte své produkty a služby pro chytrá města.

Vložit řešení