Vídeň sází na elektrotaxíky

city:one 4.3.2017 10:49 Elektromobilita Čistá mobilita

V provozu jsou i nezbytná nabíjecí zařízení a spuštěn je rovněž rezervační systém, který umožňuje kontaktovat jednoho z dvaceti řidičů e-taxíku, přičemž by se do budoucna měl počet těchto elektrotaxíků navyšovat.
Společnost Wiener Stadtwerke, která vytvořila infrastrukturu pro nasazení e-taxíků do provozu a je zodpovědná za celkovou infrastrukturu ve Vídni, nyní hledá taxispolečnosti, které by o tuto inovativní formu přepravy měly zájem a které by do e-vozidel chtěly investovat, přičemž je investice dotována, a to nejen za podpory společnosti Wiener Stadtwerke, ale i dalších.
Elektromobilita představuje ve Vídni důležité téma, na kterém spolupracují nejen rakouské spolkové ministerstvo pro dopravu, inovace a technologie, ale i již zmíněná společnost Wiener Stadtwerke a firma Wien Energie, která je největším poskytovatelem energie v Rakousku. Projekt e-taxíků je spuštěn na následující tři roky, přičemž cílem je, aby do roku 2018 bylo v provozu až 250 e-taxíků. Zvýšit zájem podnikatelů v oblasti taxislužeb má finanční podpora ze strany ministerstva pro dopravu, inovace a technologie, které při pořízení e-taxíku poskytne majiteli podporu v hodnotě 8 000 eur. Společnost Wien Energie pak poskytuje potřebnou energii, která je nutná pro dobití e-taxíku, zdarma.
I vídeňský magistrát vítá projekt elektromobility a podporuje ho. „My ve Vídni spoléháme na ekologicky šetrné prostředky mobility – mezi tyto patří v prvé linii samozřejmě prostředky veřejné dopravy. Podporujeme ale také elektromobilitu a k té přirozeně patří i e-taxíky“, komentovala zavedení e-taxíků ve Vídni radní pro životní prostředí Ulli Sima.

Časopis city:one

Objednejte si doručování našeho časopisu přímo do Vašich rukou

Objednat

Máte chytrý
projekt?

Realizovali jste nebo se podíleli na projektu pro chytrá města? Podělte se s ostatními.

Vložit projekt

Jste odborník na chytrá města?

Umíte pomoct s budováním chytrých měst? Dejte o sobě vědět!

Vytvořit profil

Máte řešení
pro chytrá města?

Ukažte své produkty a služby pro chytrá města.

Vložit řešení