Nové elektrické autobusy bez baterie

Rakouský Graz (280.000 obyvatel) a bulharská Sofie (1.37 milionu obyvatel) jsou mezi prvními městy mimo Čínu, která testují v plném provozu elektrické autobusy s kapacitátorem než na baterie

Autobusy s ultrakapacitátorem se plně nabijí za 2-3 minuty na konečné zastávce a potom jsou schopny ujet až 20 km bez dalšího dobíjení. Pro případy zdržení, např. uvíznutí v dopravní zácpě, je podpůrná dobíjecí infrastruktura vybavena i rychlonabíjecími body s nezbytným dobitím do 30 sekund, což je přibližně doba nástupu a výstupou cestujících.

Ředitelka dopravního podniku ve Štýrském Hradci je nadšená, neboť rychlé nabití za 2 minut plně dostačuje provozovaným linkám. Město nasadilo první vozy k testování na konci roku 2016 a další nahradí klasické dieselové autobusy na lince 2. Testování probíhá výborně, doposud nebyly v poskytování služby zaznamenány žádné výpadky, a to i ve velmi chladných dnech, kdy nedošlo k podstatnému poklesu dojezdu vozidla.

Bez baterií má výroba těchto nových autobusů významně nižší dopad na životní prostředí a se stále sílícím trendem obnovitelných lokálních zdrojů je tento typ autobusů hlavním trendem do budoucnosti.

city:one 25.5.2017 10:36 David Bárta Elektromobilita Zelené technologie Veřejná doprava

Časopis city:one

Objednejte si doručování našeho časopisu přímo do Vašich rukou

Objednat

Máte chytrý
projekt?

Realizovali jste nebo se podíleli na projektu pro chytrá města? Podělte se s ostatními.

Vložit projekt

Jste odborník na chytrá města?

Umíte pomoct s budováním chytrých měst? Dejte o sobě vědět!

Vytvořit profil

Máte řešení
pro chytrá města?

Ukažte své produkty a služby pro chytrá města.

Vložit řešení