Wien Energie hledá start-upy s energií

Největší rakouský dodavatel energií hledá start-upy pro vývoj nových zákaznických a energetických řešení. Přihlášky do Innovation Challenge 2018 přijímá vídeňský městský podnik Wien Energie do 15. července.

city:one 29.6.2018 14:21 Martin Landa, Zahraniční kancelář města Vídně Vídeň

Energetický trh je v pohybu. Proměňuje se chování odběratelů, dynamiku přináší i konkurence a digitalizace. Rakouský dodavatel Wien Energie proto i v letošním roce vypsal nové kolo spolupráce se start-upy. Těžištěm Innovation Challenge 2018 jsou oblasti chytré infrastruktury, e-mobilita, práce 4.0, fotovoltaika a inteligentní řešení pro zákazníky. Vybrané start-upy budou spolupracovat s experty z řad Wien Energie. Energetický podnik při tom sází na dlouhodobé partnerství.

„Hledáme start-upy s energií,“ uvádí ředitel Wien Energie Michael Strebl. „Jejich kreativita a flexibilita společně s našimi znalostmi a zkušenostmi jsou nejlepšími předpoklady, abychom společně vyvinuli řešení pro zákazníky,“ tvrdí. „První Innovation Challenge se zúčastnilo 180 start-upů z celého světa. Letos to chceme překonat,“ dodává Strebl. Tři vloni vybrané start-upy vytvořily zákaznický chatbot, chytré drony pro inspekce technických zařízení a servisní aplikaci s prvky rozšířené reality.

Jak se přihlásit?

Jednotlivé start-upy mohou podávat online přihlášky se svými nápady přes https://innovation-challenge.wienenergie.at/, a to do 15. července 2018. Nejlepších deset start-upů dostane pozvání na třídenní zářijový Innovation-Camp, během něhož budou moci společně s pracovníky Wien Energie vypracovat konkrétnější návrhy. Porota poté vybere nejzajímavější pětici uchazečů, která do konce roku zhotoví prototypy pro finále Innovation Challenge 2018.

 

Přihlášky: do 15. července 2018

Online-formulář: https://innovation-challenge.wienenergie.at/

Program: září 2018 – leden 2019

Témata: chytrá infrastruktura, e-mobilita, práce 4.0, fotovoltaika, inteligentní zákaznická řešení

 

Foto: Innovation Camp 2017 © Wien Energie

Časopis city:one

Objednejte si doručování našeho časopisu přímo do Vašich rukou

Objednat

Máte chytrý
projekt?

Realizovali jste nebo se podíleli na projektu pro chytrá města? Podělte se s ostatními.

Vložit projekt

Jste odborník na chytrá města?

Umíte pomoct s budováním chytrých měst? Dejte o sobě vědět!

Vytvořit profil

Máte řešení
pro chytrá města?

Ukažte své produkty a služby pro chytrá města.

Vložit řešení