Vídeňský akcelerátor zahajuje se 52 startupy ze 14 zemí

Nový vídeňský inovační hub weXelerate oznámil výběr účastníků pro první kolo startupového akcelerátoru. Celkem obdržel přes tisíc přihlášek ze 72 zemí. Čtyřměsíčního programu ve Vídni se zúčastní 52 startupů ze 14 zemí. Z Česka v září vyrazí čtyři subjekty.

city:one 3.11.2017 09:43 Martin Landa, Zahraniční kancelář města Vídně Vídeň

Z České republiky do vídeňského weXelerate zamíří Energomonitor, Legito, Photothera Labs a Spendee. Silné zastoupení mezi 52 vybranými startupy má s devíti účastníky i Německo, dalších pět sídlí ve Velké Británii. Po dvou účastnících pochází z Polska, po jednom z Kanady, Francie, Lotyšska, Nizozemí, Ruska, Srbska, Slovenska a USA. Zbylí účastníci mají kořeny v Rakousku. Podílející se startupy mají průměrně devět členů a jejich společné finance dosahují 23 milionů euro.

Ve výběrovém řízení musely startupy prokázat schopnost vyvíjet nová řešení pro média, banky, pojišťovny, průmysl 4.0 nebo energii a infrastrukturu. Při výběru weXelerate také kladl důraz na technologie blockchainu, IoT,/Big Data, mobility/AR/VR, kyberbezpečnosti, AI a botů. Čtyřměsíční program v rakouském hlavním městě začíná v září.

Na weXelerate se podílejí i velké firmy působící v Rakousku jako T-Mobile nebo Raiffeisen. Podle zakladatele weXelerate, Hassena Kirmaciho a jeho čtrnáctičlenného týmu překonal zájem původní očekávání. „Přihlášky z více než 70 zemí potvrzují atraktivitu Vídně jako startupového hubu. Náš multikorporátní akcelerátor přesvědčuje v mezinárodním prostředí díky zahrnutí ekonomiky a průmyslu,“ uvedl Kirmaci.

Vídeň podporuje inovace a startupy

Centrum weXelerate, které sídlí od letošního léta ve čtyřech patrech vídeňské Design Tower, zapadá do městské koncepce podpory inovací a startupů.  Výdaje na vědu se v rakouské metropoli pohybují okolo 3,55 %, zatímco evropská osmadvacítka v průměru vydává jen 2,04 % HDP. Roční výdaje na vědu a výzkum ve Vídni dosahují 2,9 miliardy eur. Podporu nových obchodních modelů, startupů i hubů ukotvuje městská strategie „Inovace 2020“ z podzimu 2015.

 

Web projektu: http://wexelerate.com/

Časopis city:one

Objednejte si doručování našeho časopisu přímo do Vašich rukou

Objednat

Máte chytrý
projekt?

Realizovali jste nebo se podíleli na projektu pro chytrá města? Podělte se s ostatními.

Vložit projekt

Jste odborník na chytrá města?

Umíte pomoct s budováním chytrých měst? Dejte o sobě vědět!

Vytvořit profil

Máte řešení
pro chytrá města?

Ukažte své produkty a služby pro chytrá města.

Vložit řešení