Úspěšný boj Vídně proti nelegálnímu hazardu

Dosavadní bilance: 34 uzavřených podniků, 536 zabavených nelegálních hracích automatů a finanční hotovost ve výši 200 000 euro.

city:one 11.2.2019 18:58 Mgr. Barbora Benešová, EuroComm PR Hazard Vídeň

Od novelizace herního zákona v roce 2015 zabavilo město Vídeň již 536 nelegálních herních automatů. První únorový den Vídeň další padesátku z nich ekologicky zlikvidovala ve svém odpadním logistickém centru. „Ve Vídni není pro nelegální sázkové podniky místo. V boji proti nelegálnímu sázení mi jde především o ochranu mladých lidí, tudíž v něm budeme nadále pokračovat“, uvedla při té příležitosti Ulli Sima, vídeňská radní pro životní prostředí a městské služby.

Úspěšná bilance za rok 2018

Jen v roce 2018 bylo prověřeno celkem 115 podniků v rámci 11 kontrolních akcí města Vídně ve spolupráci s vídeňským zemským policejním ředitelstvím. V jedenácti případech bylo vydáno právní nařízení k jejich uzavření. Celkem bylo zabaveno 106 herních automatů a technických zařízení a finanční hotovost ve výši 57 000 euro. Mimo to byly zatčeny dvě osoby.

Přísné kontroly zárukou úspěchu

Důsledný přístup a intenzivní, předem neohlášené kontroly, které provádí příslušné oddělení Magistrátu města Vídeň společně se složkami výkonné moci a finanční policií, přinesly pozitivní výsledky. Od zavedení zákona „Wiener Wettengesetz“ v roce 2015 bylo v celkových číslech zabaveno okolo 536 hracích automatů, finanční hotovost ve výši zhruba 200 000 euro a také došlo k uzavření 34 heren. „Zákon má pozitivní dopad, situace se vyvíjí příznivě. Ulice mění svůj vzhled a tam, kde dříve bývaly herny, se otevírají nové obchody a gastronomická zařízení“ dodala Sima.

V Praze je kontrola heren prováděna Celní správou České republiky již dva roky. V lednu 2019 se pražským celníkům podařilo zajistit více než 10 nelegálních hracích automatů a finanční hotovost ve výši několika desítek tisíc korun.

Foto: © PID/Votava Martin

Časopis city:one

Objednejte si doručování našeho časopisu přímo do Vašich rukou

Objednat

Máte chytrý
projekt?

Realizovali jste nebo se podíleli na projektu pro chytrá města? Podělte se s ostatními.

Vložit projekt

Jste odborník na chytrá města?

Umíte pomoct s budováním chytrých měst? Dejte o sobě vědět!

Vytvořit profil

Máte řešení
pro chytrá města?

Ukažte své produkty a služby pro chytrá města.

Vložit řešení