Sdílejte znalosti o svém městě a pomozte vytvořit mapu pro všechny

Google Maps myslí chytře. Shiva Thiagarajan a Rio Akasaka, produktoví manažeři z Google Maps, zveřejnili zprávu o nové možnosti svých map. Odteď bude možné do nich zanést údaje o přístupnosti míst. Především ve městech se hendikepovaní, vozíčkáři, nevidomí či neslyšící potýkají s množstvím bariér. Schody, nepřístupná veřejná doprava, špatná navigace apod. Francia Hungría, obyvatelka Santo Dominga, která oslepla při přepadení, vystihla situaci slovy: „Být nezávislý, mít stejné možnosti jako ostatní, by nemělo být privilegium, ale právo.“

city:one 25.7.2017 23:41 Tereza Škoulová, redaktorka City:One Mapy Pěší doprava Bezbariér

Google Maps přicházejí s možností pro lokální obyvatele, kteří si všímají bariér – a mohou je zaznamenat do map. Stačí otevřít Mapy Google v systému Android, otevřít hlavní nabídku a pak kliknout na "Vaše příspěvky" – ze všeho nejdřív na vás vyskočí výzva „Zapojte se do programu místní průvodci“ a prostřednictvím záložky "Zjistěte chybějící informace" pod kolonkou "Dostupnost" můžete informace doplnit.

Potřebujete-li zjistit, zda místo, které hodláte navštívit, je pro vás dostupné, najděte ho v Mapách Google (desktop, mobil) nebo Vyhledávání (mobil), klikněte na dvouřádkový popis a pak přejděte dolů do části „Dostupnost“. Odtud můžete také přidat svou zkušenost a další místní znalosti klepnutím na tlačítko "Navrhněte změny".

Díky lokálním uživatelům se podařilo doplnit informace o přístupnosti na více než 7 milionech míst po celém světě. Sdílením místních znalostí můžete pomoci komukoli, aby se dostal tam, kam potřebuje. Pro některé z nás jde o informace klíčové – a díky Google Maps a vaší pomoci nyní i dostupné.

 

Časopis city:one

Objednejte si doručování našeho časopisu přímo do Vašich rukou

Objednat

Máte chytrý
projekt?

Realizovali jste nebo se podíleli na projektu pro chytrá města? Podělte se s ostatními.

Vložit projekt

Jste odborník na chytrá města?

Umíte pomoct s budováním chytrých měst? Dejte o sobě vědět!

Vytvořit profil

Máte řešení
pro chytrá města?

Ukažte své produkty a služby pro chytrá města.

Vložit řešení