Kostelec 2020: Chaos vs. odolnost aneb Jak obstát v turbulentních časech?

Třetí ročník „českého Davosu“, ekonomického fóra, které se už tradičně koná v Kostelci nad Orlicí, proběhne tentokrát 6. listopadu on-line. Přední domácí odborníci na ekonomiku, byznys a riziko se zaměří na rozpad zaběhlých pořádků a osvědčených modelů, nabídnou recept na úspěch uprostřed chaosu a uspořádají také s Kontem Bariéry sbírku pro nemocnici v Ústí nad Orlicí. Ta stojí v první linii v boji proti covid-19.

city:one 30.10.2020 15:04 TZ Vize Strategie

Poprvé se fórum s podtitulem Malá země, velká výzva věnovalo osmi megatrendům, v jejichž důsledku se známé mění v neznámo, a možným východiskům z výzev, které to přináší. Druhý ročník nazvaný Revoluce práce je tu. (Ne)bojte se! se zaměřil na výzvy a příležitosti související se změnami v oblasti vzdělá(vá)ní a na trhu práce v 21. století.

Nyní rychlost probíhajících změn ještě umocňuje pandemie covidu-19, která je výzvou nejen pro politiky, ale i pro výrobce a poskytovatele služeb. A právě to bude hlavní myšlenka fóra Kostelec 2020.

Záštitu nad letošní sbírkou, jejíž výnos bude sloužit v nemocnici v Ústí nad Orlicí k nákupu technického vybavení určeného k podpoře dýchání nemocných s covid-19, převzalo Konto Bariéry, které je partnerem diskusního fóra. Na transparentní účet renomované nadace přispějí organizátoři „českého Davosu“ a jeho partneři, finanční dary mohou také posílat diváci, kteří budou setkání byznysmenů, ekonomů a dalších osobností sledovat, stejně jako široká veřejnost. Číslo účtu Konta Bariéry je 17111444/5500variabilní symbol 1111. Všechny vybrané peníze poputují co nejrychleji do nemocnice v Ústí nad Orlicí.

Kostelec 2020 on-line

Fórum dělené do tří tematických bloků v první části nabídne zamyšlení nad tím, proč a v čem (ne)bude zítřejší svět i kvůli probíhající koronakrizi jiný.

Své postřehy budou prezentovat mimo jiné ekonom a filozof Tomáš Sedláček a hlavní ekonom Generali CEE Holding Miroslav Singer.

Ve druhém bloku riziko spojené s nastartovanými změnami okomentují generál Petr Pavel, anebo generální ředitel EGAP Jan Procházka.

A o své recepty na úspěch v turbulentních časech se v rámci třetího bloku podělí hlavní ekonom České spořitelny David Navrátil či členka vedení IBM Central Region Milena Jabůrková.

Součástí letošního fóra bude také charitativní sbírka ve prospěch nemocnice v Ústí nad Orlicí – tedy v regionu, kde se fórum obvykle koná. Aktuálně je tam v péči lékařů 37 covid-pozitivních pacientů a toto číslo neustále stoupá, zatímco zdravotníci ubývají. Nemocnici chybí v současné době 10% lékařů a 20% ostatního zdravotního personálu.

Celé fórum bude tentokrát možné sledovat on-line zdarma, stačí se zaregistrovat. Shrnutí toho nejpodstatnějšího se pak bude průběžně objevovat na twitterovém účtu @AlterEkoCZ (https://twitter.com/alterekocz).

Průběžně doplňované informace o fóru „Kostelec“ najdete na www.altereko.info/kostelec2020.

Veřejná sbírka bude také prezentována na www.kontobariery.cz

Více informací a formulář pro registraci najdete na www.altereko.info/kostelec2020.

Časopis city:one

Objednejte si doručování našeho časopisu přímo do Vašich rukou

Objednat

Máte chytrý
projekt?

Realizovali jste nebo se podíleli na projektu pro chytrá města? Podělte se s ostatními.

Vložit projekt

Jste odborník na chytrá města?

Umíte pomoct s budováním chytrých měst? Dejte o sobě vědět!

Vytvořit profil

Máte řešení
pro chytrá města?

Ukažte své produkty a služby pro chytrá města.

Vložit řešení