Tisíc dobíjecích stanic do roku 2020 ve Vídni

Ve Vídni se staví dobíjecí stanice pro elektroautomobily ve velkém. Každý týden přibyde ve Vídni deset dobíjecích stanic s výkonem 11 kW, přičemž do roku 2020 jich má ve Vídni stát tisícovka. Do provozu budou první stanice uvedeny začátkem března.

city:one 23.2.2018 20:53 Markéta Spěváčková Občan Elektromobilita Vídeň

Elektromobilita v Rakousku získává na významnosti. Podle zveřejněné studie, kterou vypracovala vídeňská ekonomická univerzita WU Wien společně s největším rakouským dodavatelem energií Wien Energie a poradenskou firmou Deloitte, zvažuje již polovina Rakušanů koupi elektrovozidla, přičemž 42 % si auto na elektrický pohon chce koupit v následujících pěti letech. Podle obchodního ředitele energetického dodavatele Michaela Strebla úspěch elektromobility spočívá v dobré infrastruktuře, tedy v síti dobíjecích stanic. Těch by do roku 2020 mělo ve Vídni nově vzniknout tisíc. Výkopové práce a stavba prvních stanic probíhá u našich jižních sousedů již od minulého pondělí. Podle největšího rakouského dodavatele energií má v každé vídeňské městské části vzniknout deset nabíjecích stanic týdně. Do poloviny roku 2018 je naplánovaná stavba 230 nových dobíjecích stanic, přičemž už nyní v okolí Vídně existuje 550 takových stanic.

Podpora elektromobility ve Vídni se opírá i o participaci občanů. Ti se formou voucherů mohli na samotném projektu podílet a pomoci síť dobíjecích stanic vybudovat. Voucherů, které si Vídeňané koupili, bylo osm tisíc a celková částka vybraná Vídeňany dosáhla dvou miliónů eur.

Časopis city:one

Objednejte si doručování našeho časopisu přímo do Vašich rukou

Objednat

Máte chytrý
projekt?

Realizovali jste nebo se podíleli na projektu pro chytrá města? Podělte se s ostatními.

Vložit projekt

Jste odborník na chytrá města?

Umíte pomoct s budováním chytrých měst? Dejte o sobě vědět!

Vytvořit profil

Máte řešení
pro chytrá města?

Ukažte své produkty a služby pro chytrá města.

Vložit řešení