Economist: Vídeň nejlepším městem k životu

Vídeň se podle prestižního žebříčku Economist Intelligence Unit stala nejelpším městem k životu.

city:one 18.9.2018 20:10 Martin Landa, Zahraniční kancelář města Vídně Vídeň Žebříček

Vídeň dlouhodobě obsazuje přední příčky v žebříčcích hodnotících kvalitu života ve městech na celém světě. Zatímco v analýze Mercer letos zvítězila již po deváté za sebou, nyní poprvé stanula i na čele neméně renomovaného výzkumu Economist Intelligence Unit. Po sedmi letech, kdy společně s australským Melbourne těsně soupeřila o prvenství, se letos Vídni podařilo obsadit čelní pozici, a to dokonce jako prvnímu evropskému městu.

Vídeň i Melbourne získaly maximální počet bodů v kategoriích zdravotnictví, vzdělávání a infrastruktury. Rozhodující převahu získalo rakouské hlavní město za stabilitu a nízkou míru kriminality, díky které překonalo mírnou bodovou převahu australské metropole v oblastech kultury a životního prostředí.

Podle hodnocení EIU je třetím nejlepším místem k životu po Vídni a Melbourne japonská Ósaka. Z evropských měst se do první desítky dostala ještě Kodaň. Praha jako jediný český zástupce ve srovnání 140 světových měst obsadila 60. místo. Na opačném konci žebříček uzavírají syrský Damašek, hlavní město Bangladéše Dháka a nigerijský Laos.

Foto: © Filmspektakel

Časopis city:one

Objednejte si doručování našeho časopisu přímo do Vašich rukou

Objednat

Máte chytrý
projekt?

Realizovali jste nebo se podíleli na projektu pro chytrá města? Podělte se s ostatními.

Vložit projekt

Jste odborník na chytrá města?

Umíte pomoct s budováním chytrých měst? Dejte o sobě vědět!

Vytvořit profil

Máte řešení
pro chytrá města?

Ukažte své produkty a služby pro chytrá města.

Vložit řešení