Exkurze: Kvalitní veřejný prostor – vize, koncepce i praxe města Litomyšl

Jak proměnit veřejný prostor tak, aby ho lidé milovali? Jak zajistit jeho kvalitu? A v čem vlastně spočívá kvalita veřejného prostoru? Napadají vás při pohledu na prázdný park ve vašem městě podobné otázky a máte jako zástupce města možnost udělat něco pro jeho oživení? Pak se vydejte do Litomyšle na exkurzi zaměřenou na veřejný prostor.

Litomyšl:one 16.9.2018 16:20 Andrea Karlíková Veřejný prostor Architektura Příroda ve městě

Na programu bude procházka po těch nejzdařilejších architektonických realizacích v Litomyšli za účasti městských i krajinářských architektů a vedení města. Hovořit se bude například o roli městského architekta či přístupu města k tvorbě a obnově veřejných prostranství.

A nevynecháme samozřejmě ani Nábřeží řeky Loučné, jehož obnovu podpořila Nadace Proměny Karla Komárka v programu Parky. Na příkladu této realizace, která byla v loňském roce dokončena a letos je nominovaná na Českou cenu za architekturu, se dozvíte, jak nejlépe nastavit celý proces obnovy veřejného prostoru i jak do něj zapojit místní. Prohlídce nábřeží s architekty Martinem Rusinou a Martinem Freiem bude předcházet prezentace zástupců nadace, kteří představí metodiku nadační práce s důrazem na kvalitu a funkčnost. Více se o obnově Vodních valů a parku u Smetanova domu dozvíte na stránkách projektu.

Exkurze je určena pouze zástupcům měst, politikům i úředníkům, kteří mají na starosti investice, plánování, rozvoj, správu veřejných prostor a městské zeleně apod.

TERMÍN KONÁNÍ: 4. 10. 2018 (10.00–18.00)
SRAZ: Bobo Café (Vodní valy 162, Litomyšl)
CENA: 1250 Kč / účastník
Registrace otevřena do 14. 9. 2018 nebo do naplnění kapacity

 

Program exkurze a přihášky na webu www.nadace-promeny.cz

Časopis city:one

Objednejte si doručování našeho časopisu přímo do Vašich rukou

Objednat

Máte chytrý
projekt?

Realizovali jste nebo se podíleli na projektu pro chytrá města? Podělte se s ostatními.

Vložit projekt

Jste odborník na chytrá města?

Umíte pomoct s budováním chytrých měst? Dejte o sobě vědět!

Vytvořit profil

Máte řešení
pro chytrá města?

Ukažte své produkty a služby pro chytrá města.

Vložit řešení