Smart City veletrh, Praha 22.-24.11. 2022

CZECHBUS letos nově doplní i unikátní „město v hale“, veletrh SCTS - SMART CITY TRANSPORT SOLUTIONS

Plánovaná veletržní sezóna letošního podzimu v PVA EXPO PRAHA přinese i 11. ročník největšího středoevropského veletrhu autobusové dopravy CZECHBUS. Novinkou je souběžný veletrh SCTS - SMART CITY TRANSPORT SOLUTIONS, který se bude věnovat dopravní infrastruktuře chytrých měst a přinese unikátní koncept simulace města ve výstavní hale. Termín konání obou akcí je 22. až 24. listopadu na nejmodernějším výstavišti v Praze, PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Partnerem veletrhu je Skupina ČEZ a oficiálními vozy jsou automobily značky FORD.

city:one Klára Franková, DiS

SCTS - SMART CITY TRANSPORT SOLUTIONS – novinka letošního podzimu

Letošní novinkou je interaktivní, specializovaný B2B veletrh se zaměřením na dopravní infrastrukturu chytrých měst. Unikátní koncept veletrhu nasimuluje ve výstavní hale město, kde bude návštěvníky přepravovat autonomní autobus a jednotlivé zastávky pak budou tvořit výstavní expozice. Hlavními body budou zejména řízení dopravního provozu, řešení parkování, informační a odbavovací systémy, platební a satelitní technologie, elektrické dopravní prostředky pro veřejnou dopravu, infrastruktura pro městskou mobilitu a celkově městská doprava budoucnosti.

Svou expozici představí mimo jiné i firmy jako E.ON, Spel, Colmex, Roboauto nebo BringAuto.

Stále ještě je možné se na veletrh přihlásit a zajistit si tak své místo pro prezentaci novinek a trendů v oboru.

Doprovodný program

Součástí veletrhu SCTS je dvoudenní konference na téma Čistá energie v hromadné dopravě, která proběhne ve dnech 22. – 23. 11. 2022. Partnerem konference je Skupina ČEZ a projekt je realizován s finanční podporou hlavního města Prahy.

Hlavními tematickými bloky konference jsou novinky a trendy elektrických autobusů, financování elektrických autobusů, Smart City řešení pro hromadnou dopravu a dotace.

V rámci programu vystoupí řečníci ze státních i nestátních organizací jako je například Ladislav Mlčák z Technologické agentury ČR s tématem Financování výzkumně – vývojových aktivit z programů TA ČR, Jakub Kott z E.ON Energie a. s. s přednáškou Provoz elektrických vozidel z hlediska infrastruktury a administrace, Josef Daněk z ANTHONYapp s. r. o. s tématem Smart parking/Smart mobility nebo David Michalička, starosta města Říčany s tématem Proč by mělo být MHD v malých městech zdarma.

CZECHBUS opět přinese novinky a trendy z oboru

Profesionálové z oblasti české a středoevropské silniční hromadné dopravy se sejdou na tradiční události CZECHBUS, která je nejvýznamnějším B2B veletrhem oboru. Návštěvníkům nabízí technologické novinky a trendy v sekcích autobusů, hromadné dopravy, telematiky nebo servisní techniky, možnost přímého setkání s vystavovateli a zástupci renomovaných značek, ale také velmi zajímavý program. Významnost akce potvrzují také opakovaně udělené záštity od Ministerstva průmyslu a obchodu, Hospodářské komory ČR, Svazu průmyslu a dopravy ČR, Dopravního podniku hl. m. Prahy, Sdružení pro dopravní telematiku, Sdružení dopravních podniků ČR a Regionálního organizátora Pražské integrované dopravy ROPID.

Zájem ze strany vystavovatelů roste

Veletrh CZECHBUS bude nabitý zejména novými modely autobusů a nepřeberným množstvím příslušenství. Ani letos nebude na této významné události chybět žádná důležitá značka autobusů.

Návštěvníci si tak budou moci prohlédnout novinky autobusů od společností: SOR Libchavy, SCANIA  Czech Republic, ŠKODA TRANSPORTATION, TURANCAR, BUSPLAN,  KARSAN, ROŠERO, EvoBus Česká republika,  Bus Factory, KHMC.

Z oboru doplňků, vybavením a servisní techniky se budou prezentovat například:

AD TECHNIK, ANVI TRADE, AUTO-BUS.cz, Mikroelektronika, MOLPIR,  CAR–MONT, ČEZ, Eberspächer Praha, BUSE, PAKRA ZF–SERVIS,  Slovak Lines,  STER, MAKRO–ND, Ing. Ivo Herman, WEBASTO.

Doprovodný program

První den veletrhu, v úterý 22. 11., zaplní Kongresový sál odborná konference o aktuálních trendech v odbavovacích a informačních systémech (OIS) ve veřejné osobní dopravě připravená Sdružením pro dopravní telematiku – Veřejná doprava „on line“. Následující den na ni naváže Konference Elektrické autobusy pro město, pořádaná konzultační firmou Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services. Tato akce vyprofilovala jako zcela ojedinělá prezentační a vzdělávací příležitost i jako místo vzájemné výměny aktuálních zkušeností mezi profesionály z elektrické osobní dopravy. Díky svému zaměření na konkrétní téma, konkrétní prezentující a konkrétní publikum se tato konference stala prostředkem přímé komunikace mezi výrobci elektrobusů a trolejbusů (včetně jejich komponent a infrastruktury) a jejich provozovateli a uživateli. V neposlední řadě zde hrají důležitou roli i zástupci institucí, které rozhodují o financování této dopravy nebo mají v tomto ohledu aktuální a spolehlivé informace.

(Detailní program bude organizátor postupně zveřejňovat na webových stránkách veletrhu.)

Více informací včetně kompletních přihlášek na veletrhy najdou zájemci na www.scts.cz a www.czechbus.eu.

Časopis city:one

Objednejte si doručování našeho časopisu přímo do Vašich rukou

Objednat

Máte chytrý
projekt?

Realizovali jste nebo se podíleli na projektu pro chytrá města? Podělte se s ostatními.

Vložit projekt

Jste odborník na chytrá města?

Umíte pomoct s budováním chytrých měst? Dejte o sobě vědět!

Vytvořit profil

Máte řešení
pro chytrá města?

Ukažte své produkty a služby pro chytrá města.

Vložit řešení