Ochrana klimatu v územním plánování českých měst a obcí

Bezplatný online workshop organizace NESEHNUTÍ Ochrana klimatu a životního prostředí v územním plánování českých měst a obcí. Workshop, který cílí na zástupkyně a zástupce místních i regionálních samospráv, političky a politiky a úřednice a úředníky, proběhne 8. 12. 2022 od 15:00 do 18:00 přes platformu ZOOM. 

city:one 25.11.2022 12:39 Adam Schejbal Územní plán Příroda ve městě Urbanismus

Jak naše města a obce zasahuje klimatická změna a jak na ni mohou reagovat? 

Jak je možné přispívat ochraně klimatu skrze územní plánování?

Jak mohou vypadat konkrétní opatření a regulativy? 

Kde už to zkusili a s jakým výsledkem? 

 

PROGRAM

V první části programu přiblíží Vladimír Kořen úspěšný příběh zavedení změny územního plánu obce Říčany, která pro stavby větší než 300 metrů čtverečních stanovuje povinnost zelené střechy či instalaci fotovoltaiky.

Další částí nás provede Petr Klápště, který popíše nejpalčivější dopady změny klimatu v kontextu Česka a vyjasní, proč je územní plán legitimní a potřebný nástroj k ochraně klimatu a jak konkrétně jej k tomu můžeme využívat.

Ve třetí části workshopu Martin Hyťha představí konkrétní zelené regulativy, které NESEHNUTÍ prosazovalo do nového územního plánu města Brna.

PŘIHLAŠOVÁNÍ

Pro přihlášení na online workshop prosím vyplňte tento PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ do 28. 11. 2022.

 

LEKTOŘI

Petr Klápště: konzultant a facilitátor v oblasti participace veřejnosti na projektech v oblasti architektury a územního a strategického plánování. Zároveň působí jako odborný asistent a garant předmětu Územní plánování II. – analýzy území na Ústavu prostorového plánování Fakulty architektury ČVUT, kde se také podílí na výzkumech v oblasti udržitelného rozvoje. V posledních letech se podílel na přípravě klimatických strategií pro Liberecký kraj a několik měst.

Vladimír Kořen: televizní publicista, učitel, moderátor a místní politik. Bývalý starosta obce Říčany, který stál u zavedení změny územního plánu Říčan, která stanovuje povinnost zelených střech či fotovoltaiky.

Martin Hyťha: působí v sociálně ekologické organizaci NESEHNUTÍ. Byl jedním z hlavních členů kampaně UdrŽITELNÉ Brno, v rámci které do nového územního plánu města Brna prosazoval soubor zelených regulativů, které by Brnu pomohly stát se opravdu udržitelným a odpovědným městem.

 

Časopis city:one

Objednejte si doručování našeho časopisu přímo do Vašich rukou

Objednat

Máte chytrý
projekt?

Realizovali jste nebo se podíleli na projektu pro chytrá města? Podělte se s ostatními.

Vložit projekt

Jste odborník na chytrá města?

Umíte pomoct s budováním chytrých měst? Dejte o sobě vědět!

Vytvořit profil

Máte řešení
pro chytrá města?

Ukažte své produkty a služby pro chytrá města.

Vložit řešení