Vídeň pořídí nové elektronické označníky

Již dva roky ve Vídni testují elektronické označníky. Interaktivní zastávkové jízdní řády získaly pozitivní odezvu cestujících a dopravní podnik proto chystá jejich rozšíření.

city:one 18.9.2018 20:11 Martin Landa, Zahraniční kancelář města Vídně Vídeň

Od roku 2016 se cestující vídeňskou MHD mohou na deseti zastávkách napříč městem setkat s elektronickými jízdními řády. Interaktivní tabule fungují stejně jako klasické elektronické čtečky – ukazují jízdní řády celkem třinácti linek a plánky okolí zastávek, přičemž cestující mezi jednotlivými stránkami mohou libovolně přepínat. Skoro všechny zastávky navíc zobrazují i reálné časy podle aktuální polohy přijíždějících autobusů a tramvají.

Výsledky první testovací fáze jsou slibné, uvádí vídeňský dopravní podnik. „Zařízení fungují bez problémů a spolehlivě a cestující je navíc oceňují. Proto je v budoucnu rozmístíme až na deset dalších míst,“ tvrdí ředitel Wiener Linien Günter Steinbauer. První nové interaktivní označníky se už objevují ve čtvrtích Florisdorf a Brigittenau.

Ulehčení pro zrakově postižené

Velké ulehčení představuje elektronický inkoust pro cestující se zrakovými potížemi, a to díky velkému a kontrastnímu zobrazení, které navíc doplňuje funkce předčítání. Na vývoji nových zastávkových označníků ve Vídni spolupracoval vídeňský DP i s organizací pro zrakově postižené.

Časopis city:one

Objednejte si doručování našeho časopisu přímo do Vašich rukou

Objednat

Máte chytrý
projekt?

Realizovali jste nebo se podíleli na projektu pro chytrá města? Podělte se s ostatními.

Vložit projekt

Jste odborník na chytrá města?

Umíte pomoct s budováním chytrých měst? Dejte o sobě vědět!

Vytvořit profil

Máte řešení
pro chytrá města?

Ukažte své produkty a služby pro chytrá města.

Vložit řešení