Vídeň nabízí studijní program pro nadějné pracovníky měst a mezinárodních organizací

Vídeňská vysoká škola FH Campus Wien připravila ve spolupráci s městem Vídní a Zahraničními kancelářemi města Vídně Eurocomm-PR nový studijní obor International Relations and Urban Policy. Studium je určeno pro stávající i budoucí pracovníky městských správ a mezinárodních organizací.

city:one 24.1.2022 13:36 Martin Landa, Zahraniční kancelář města Vídně Vídeň

Studium v angličtině se v první řadě zaměřuje na všechny, kteří již působí na významných pozicích v mezinárodních nebo komunálních organizacích. Studentům se otevírá možnost získat v rámci programu další nové zkušenosti a znalosti v oblastech jako jsou Urban Policy či International Affairs.

 

Vídeňské příklady dobré praxe jako studijní materiál

Díky úzké spolupráci s městem Vídní se účastníci mohou detailně seznámit s vynikající vzorovou praxí v oblastech komunálních služeb. Vídeň totiž často slouží jako příklad dobré praxe pro metropole z celého světa. Účastníci proto získají znalosti, které jim pomohou kompetentně a udržitelně se vypořádat s politicko-administrativními procesy při svých denních pracovních činnostech.

 

Magisterský studijní program, který zahajuje v říjnu 2021, je rozložen do čtyř semestrů. První ročník se otevírá pro 24 studentů. Absolventi získají titul Master of Arts in Diplomacy and International Relations (MA). Studium je zpoplatněno, lze však zažádat o finanční pomoc. Přihlášky lze podávat do konce srpna 2021.

Další informace

Magisterský studijní program International Relations and Urban Policy na FH Campus Wien (anglicky)

Časopis city:one

Objednejte si doručování našeho časopisu přímo do Vašich rukou

Objednat

Máte chytrý
projekt?

Realizovali jste nebo se podíleli na projektu pro chytrá města? Podělte se s ostatními.

Vložit projekt

Jste odborník na chytrá města?

Umíte pomoct s budováním chytrých měst? Dejte o sobě vědět!

Vytvořit profil

Máte řešení
pro chytrá města?

Ukažte své produkty a služby pro chytrá města.

Vložit řešení