city:one 28.2.2017 17:55 Internet věcí Vídeň

Startupový "best of" se sejde ve vídeňském Design Toweru – největším startupovém hubu ve střední Evropě

"weExelerate" – jeden z celosvětově největších startupových hubů vzniká ve Vídni

Design Tower ve Vídni je novým sídlem jednoho z největších startupových hubů na světě. Na osmi tisících metrech čtverečních spolu budou kooperovat startupy, korporáty, inkubátory a investoři. Vedle nejvýznamnějších rakouských startupů jako např. Speedinvest, i5invest, Blue Minds Factory a Pioneers zde bude mít své sídlo i další stovka startupů, která bude společně s korporáty a dalšími obchodními partnery pracovat na vývoji nových digitálních obchodních modelů. Zaměřené budou obzvláště na IoT, finanční technologie a média.

Vídeň holduje inovacím a startupům. Výdaje na vědu se v rakouské metropoli pohybují okolo 3,55 %, což je více než unijní průměr evropské osmadvacítky, který leží u 2,04 %. Celkem se výdaje na vědu a výzkum ve Vídni pohybují ročně okolo 2,9 miliard eur. Vídeň je zároveň město s největším počtem studentů v německy hovořícím prostoru. Podpora nových obchodních modelů, startupů a hubů je zakotvena v městské strategii "Inovace 2020" ze září 2015. Vznik nového startupového centra v srdci Vídně je tak dalším logickým krokem.

Největší startupový hub ve střední Evropě se bude nacházet od léta 2017 v Design Toweru a bude se rozkládat na čtyřech patrech. Zatímco přízemí bude otevřeno široké veřejnosti a k dispozici všem návštěvníkům, kteří mají zájem o coworking, budou v dalších patrech zastoupeny již přímo jednotlivé startupy, korporáty a další partneři. Mezi firmy, které již potvrdily spoluúčast na projektu "weExelerate", patří např. UniCreditBank Austria, T-Mobile, UNIQA, Wüstenrot či Ithuba Capital AG. Tyto společnosti již potvrdily i účast na akceleračním programu, který umožní stovce startupů uchytit se na trhu. Vybírat budou společnosti celkem z deseti tisíc projektů. Mezi dalšími partnery projektu nalezneme např. KPMG, primeCROWD, WeAreDevelopers, Hospodářskou agenturu města Vídně (Vienna Business Agency) či Rakouskou hospodářskou komoru (WKO). Startupové centrum bude otevřeno po celý rok, tedy po 365 dní v roce a to nepřetržitě.

 

Více informací o projektu: www.weXelerate.com

Máte chytrý produkt nebo službu?

Máte produkt nebo službu, který pomůže budovat nebo spravovat chytrá města?

Vložit produkt do City:One