Mobilní ordinace ve Vídni odhalí covid nebo chřipku

Jedná se o koronavirus, nebo „jenom“ o chřipku? Obyvatelé Vídně, kteří chtějí vyloučit první variantu a případně se nechat ošetřit s chřipkou, mohou od poloviny listopadu využívat mobilní ordinace. Vídeňský magistrát jich do začátku prosince postaví 30 v celém městě.

city:one 24.1.2021 19:38 Martin Landa, Zahraniční kancelář města Vídně Vídeň

Mobilní ordinace jsou určeny všem pacientům s rýmou, příznaky nachlazení a chřipky. Cílem města a Rakouské lékařské komory je odlehčit praktickým doktorům a dalším zdravotnickým zařízením, ochránit jejich personál a zamezit možným nákazám v čekárnách, vysvětlil vídeňský radní pro zdravotnictví Peter Hacker při otevření prvního „Checkboxu“ v polovině listopadu. „Do začátku prosince otevřeme celkem 30 takových kontejnerových ordinací v celé Vídni,“ doplnil radní. Po prvních deseti dnech je zatím v provozu celkem šest stanovišť.

 

Pacienti nejprve podstoupí rychlý antigenní test na koronavirus, těch město zatím zajistilo 100 000. Negativně testovaní mohou být následně ošetřeni lékaři přímo v kontejnerové ordinaci; u pozitivních nálezů jsou hned zahájena potřebná opatření včetně trasování kontaktů. Před návštěvou mobilní ordinace je nutná registrace prostřednictvím městského zdravotnického webu www.141wien.at, přihlásit se lze až tři dny předem. Vídeň tím chce předejít frontám a udržet krátkou čekací dobu.

 

Foto: © PID/David Bohmann

Časopis city:one

Objednejte si doručování našeho časopisu přímo do Vašich rukou

Objednat

Máte chytrý
projekt?

Realizovali jste nebo se podíleli na projektu pro chytrá města? Podělte se s ostatními.

Vložit projekt

Jste odborník na chytrá města?

Umíte pomoct s budováním chytrých měst? Dejte o sobě vědět!

Vytvořit profil

Máte řešení
pro chytrá města?

Ukažte své produkty a služby pro chytrá města.

Vložit řešení