Global Cities 2018: dobrý výsledek pro Vídeň i Prahu

Mezinárodní poradenská společnost A.T. Kearney zveřejnila výsledky osmého ročníku studie Global Cities, která zkoumá postavení měst v globálním světě. Praha i Vídeň dosáhly na solidní umístění. V konkurenci 135 měst se umístily ve třetí, respektive páté desítce.

city:one 13.8.2018 14:35 Martin Landa, Zahraniční kancelář města Vídně Vídeň

První část studie, Global Cities Index 2018, přisoudila Vídni v žebříčku nejvlivnějších a nejatraktivnějších míst 21. místo, Praha obsadila 47. pozici. Stupně vítězů obsadil New York, Londýn a Paříž. A.T. Kearney hodnotila ekonomickou aktivitu, lidský kapitál, přístup k informacím, kulturní zázemí a politickou situaci. Studie může sloužit jako inspirace při zakládání nových poboček nebo při mezinárodní expanzi, uvádí poradenská společnost.

Druhá část výzkumu poměřovala potenciál měst. První příčky obsadilo San Francisco, následované New Yorkem a Londýnem. Vídeň skončila na 25. místě a Praha v těsném závěsu na 28. příčce. V porovnání s prvním hodnocením v roce 2016 si Vídeň polepšila o 16 pozic, Praha o 10. Obě města dosáhla dobrého výsledku v rámci EU ale i v konkurenci rychle rostoucích asijských metropolí.

Foto: © Filmspektakel

Časopis city:one

Objednejte si doručování našeho časopisu přímo do Vašich rukou

Objednat

Máte chytrý
projekt?

Realizovali jste nebo se podíleli na projektu pro chytrá města? Podělte se s ostatními.

Vložit projekt

Jste odborník na chytrá města?

Umíte pomoct s budováním chytrých měst? Dejte o sobě vědět!

Vytvořit profil

Máte řešení
pro chytrá města?

Ukažte své produkty a služby pro chytrá města.

Vložit řešení